Dit jaar vieren we 2 bijzonder verjaardagen: 50 jaar NAVIGO Visserijmuseum en 75 jaar Garnaalstoet.

2 mijlpalen die de band benadrukken tussen de kust(bewoners) en de Noordzee. Daarom springt ook Cabin Art dit jaar mee 'op de boot' van het jaar van de visserij.

Oproep voor kunstenaars

Over tradities gesproken. Tijdens Cabin Art toveren tientallen kunstenaars onze strandcabines elk jaar om tot artistieke pareltjes. Dit voorjaar is het al de 18e editie. En ook deze keer rekenen we op jouw kunstzinnig talent: laat je over aan je verbeelding en geef Baaltje nog meer kleur. De opzet en de setting, sobere cabines met de Noordzee op de achtergrond, blijven ongewijzigd. Simpel, maar krachtig door de eenvoud en schoonheid.

Welke kunstvorm of materiaal? Dat kies je zelf: olie- of acrylverf, fotografie, print, assemblage of installaties. Figuratief of abstract, sierlijke poëzie of iets ruwer zoals het zeelandschap en de cadens van onze getijden. Eén iets is zeker: de cabines zijn jouw canvas.

Overtuigd? Schrijf je in voor Cabin Art 2026 als ode aan de zee, onze vissers en hun verhalen: www.koksijde.be/cabinart (voor 15 februari). Een vakkundige jury beoordeelt de inzendingen en maakt een selectie.

Cabin Art goes shopping

Net zoals vorig jaar breidt de openluchttentoonstelling uit richting centrum van Sint-Idesbald. Hiervoor zoekt de organisatiekunstenaars die een werk willen presenteren in een etalage én natuurlijk ook handelaars die graag een kunstwerk willen tonen. Op deze manier krijgt Cabin Art extra zichtbaarheid in het commerciële hart en geven we de winkelstraten een creatieve boost.

Geïnteresseerde handelaars kunnen zich aanmelden t.e.m. maandag 26 januari – per mail naar cultuur@koksijde.be